O NÁS

STUDIO22 je prvá slovenská make up & fashion akadémia, ktorú v roku 2014 založila popredná slovenská make up artistka a stylista Jana Olšinská. Jana je zároveň lektorkou väčšiny kurzov, ktoré STUDIO22 poskytuje. V období vzniku STUDIO22 na Slovensku chýbala škola podobného zamerania, ktorá by dávala svojim študentom možnosť preniknúť do fashion & beauty sveta na tej skutočnej, profesionálnej a zahraničím inšpirovanej úrovni. Profesionáli si strážili svoje know how a málokto chcel šíriť rokmi získané skúsenosti ďalej. Prostredníctvom STUDIO22 sme sa rozhodli otvoriť "13. komnatu" tajných informácií z oblasti fashion & beauty a sprostredkovať ich širokej verejnosti. Práce, ktoré naši študenti počas aj po skončení kurzov vytvárajú, sú dôkazom, že sa nám to viac než podarilo. :)  

 

INDIVIDUÁLNY PRÍSTUP

STUDIO22 si zakladá na kvalite, nie na kvantite. Preto je počet študentov na kurze striktne limitovaný. Dôvodom je v provom rade naša snaha o individuálny prístup. Uvedomujeme si, že každý človek má špecifické požiadavky a vyžaduje inú formu prístupu počas kurzu. Väčšinu našich študentov tvoria úplní začiatočníci, preto je nutné, aby bola lektorka študentovi stále nápomocná a sledovala progres už od samého začiatku. 

 

PRAX

Hlavnou myšlienkou akadémie je aplikovať teóriu do praxe. Študenti na našich kurzoch postupujú podľa systému, akým pracujú aj profesionálni make up artisti/stylisti. Kurzy sú zamerané v plnej miere na praktické informácie. V žiadnom prípade študentov nezahlcujeme množstvom teórie, ktorú by si mohli ľahko naštudovať aj individuálne. Prax kladieme nad všetko ostatné. Študenti kurzov zameraných na make up líčia už od prvého dňa kurzu a prostredníctvom veľkého množstva tvorivých úloh sa aktívne zapájajú počas celého jeho priebehu. Po ukončení kurzu majú jedinečnú príležitosť zavŕšiť svoje úsilie nafotením reprezentatívneho portfólia. To bude aj vďaka renomovaným módnym fotografom a modelkám znamenať skvelý štart v ich kariére.
Naším cieľom je s talentovanými študentmi spolupracovať aj po skončení kurzov a pomôcť im nájsť si uplatnenie v oblasti, v ktorej vynikajú. Môžeme sa s hrdosťou pýšiť rôznorodým uplatnením našich absolventov. Práce našich študentov je možné pravidelne vídať v najznámejších módnych magazínoch, TV reklamách, na módnych prehliadkach, ale taktiež aj súkromná klientela je podstatnou súčasťou pôsobnosti našich absolventov. 

 

SPOLUPRÁCA LEN S TÝMI NAJ

Študenti na kurzoch pracujú výhradne s kozmetikou, ktorá spĺňa tie najvyššie nároky pre prácu make-up artistu/vizážistu. Konkrétne so značkami Clinique, M.A.C., Zoeva, NYX, Bioderma, Elizabeth Arden a exkluzívnou vlasovou kozmetikou značiek Label.m. a Schwarzkopf Professional. Každý študent má na kurze k dispozícii súpravu kvalitných štetcov. 

 

POTREBUJETE PROFESIONÁLA? DÁME VÁM HO

Klienti majú možnosť objednať si služby make-up artistu, módneho stylistu, fotografa a ďalších umelcov pre vlastné projekty.  STUDIO22 dáva týmto svoju záruku kvality a ručí za schopnosti konkrétneho umelca. Či už sa jedná o individuálnych klientov, produkčné spoločnosti, reklamné agentúry, televíziu alebo ďalšie médiá, STUDIO22 zabezpečuje kompletný a profesionálny servis. (viac info TU)

 

Jana Olšinská
riaditeľka akadémie STUDIO22

"Impulzom k založeniu akadémie STUDIO22 bola hlavne túžba posunúť vzdelávanie v tejto oblasti na úroveň, ktorá sa bude profesionalitou približovať zahraničným školám a zároveň bude absolútne jedinečnou. Mnohokrát sa stretávam s tým, že ľudia majú veľký talent, ale nemajú dostatok sebavedomia a odvahy prejaviť sa. Cieľom akadémie je viesť študentov k tomu, aby rozvíjali svoje originálne videnie a štýl, aby neboli len jednými z mnohých. Myslím si, že na Slovensku máme množstvo talentovaných ľudí, ale majú málo príležitostí. A práve to chceme prostredníctvom akadémie zmeniť. Dať talentovaným ľuďom priestor na realizáciu, “vybrúsiť” ich slabšie stránky do dokonalosti, a zároveň dať klientom väčšiu možnosť výberu." Jana Olšinská 

 

 

 

 PREČO STUDIO22?

- účinné a pokrokové systémy výučby

- úspešní lektori s vlastným preukázateľným a profesionálnym portfóliom

- líder v poskytovaní make up a fashion kurzov na Slovensku 

- poskytnutie praxe pre talentovaných absolventov (módne magazíny, prehliadky, TV reklamy, spolupráca s       celebritami...)

- kvalitná kozmetika, s ktorou na kurzoch pracujeme

- obmedzený počet účastníkov na jednom kurze pre zachovanie individuálneho prístupu 

- množstvo doplnkových služieb - líčenie a styling pre súkromnú klientelu, sprostredkovanie absolventov pre       rôzne projekty, fotoprodukcie a mnoho iného

- priateľský prístup a príjemná atmosféra :)